Rossz a jó forint vagy mi van?

Ez most egy kicsit dühös poszt lesz, mondom előre. Beadtunk egy pályázatot euróban, amikor a forint gyenge volt. Nem tehettünk róla, sem a pályázati határidőt, sem a forint árfolyamát nem tudjuk befolyásolni, ugye. Kértünk árajánlatokat a képzési helyszínektől, korrektül átszámoltunk azon az árfolyamon, amin be kellett adnunk. Vártunk.

Megnyertük a pályázatot. Örültünk! Hogy értsük a lényeget, Európa különböző országaiból kell idereptetni és képezni, elszállásolni, etetni stb. nem kevés embert, a költségvetésünk olyan szigorú, hogy egy lepkét sem foghatunk, ha kilóg a büdzséből. Ez eddig rendben van.

De közben megerősödött a forint, és mi – bár már régen aláírtuk a szerződést-, akkor kaptuk meg az összeget, amikor a forint jól megizmosodott. Nyilván ez sem véletlen, értem én, hogy a költségvetésnek is kell a pénz…

Magánemberként természetesen örülök hazám sikerének, a forint jó egészségének. De egy olyan alapítvány képviselőjeként, ahol minden 1 Ft-euró 15 000 Ft változást okoz a költségvetésünkben, már nem tapsolok annyira, mert azon az árfolyamon kell elszámolnunk, ahol az átutalás megtörtént. Természetesen úgy, hogy továbbra is a hotel, stb. ugyanazt az árat kéri tőlünk. Most mit tehetünk? Hol a megoldás? Rosszabb helyre vigyük a külföldi vendégeket? Már eddig se olyan szállást ajánlunk nekik, ami luxus, hanem egy éppen hogy színvonalas, és oktatásra – 8 nap! – megfelelő helyszínt választottunk. Kevesebbet egyenek? Nem lehet, mert a költségvetésben meg van szabva, mennyit költhetünk ételre. Természetesen megint az oktatókon tudunk spórolni, de most álljak oda eléjük, hogy bocsánat, de az amúgy is mélyen a piaci ára alatt megállapított napidíjatokból adjatok alább, mert nem tudunk többet fizetni? Így is az a nézet járja a civil világban sok helyütt - hogy a szellemi munkát önkéntesen kéne elvégezni, miközben a boltban sem kérünk ingyen kenyeret…

Többet se költhetünk a projektre, tehát nem dughatok bele saját bevételből a programba.

Tudom, hogy nagyon sokan nézünk szembe nap, mint nap ezekkel a kérdésekkel. Őszintén érdekel, hogy ki hogyan oldja meg ezeket a problémákat!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyakoroljuk.blog.hu/api/trackback/id/tr174484894

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kuna Gábor 2012.05.04. 10:35:43

Nehéz ebben az árfolyamváltozás-utalás pillanata ügyben nem szándékosságot látni, de, mindegy, azért igyekezzünk...

Cromo Alapítvány #közösségszervezőerő

Helyi demokrácia, és állampolgári részvétel a gyakorlatban. Kicsi optimizmus, némi megelőlegezett bizalom mindannyiunk részéről, néhány egyszerű módszer, és működik! A Cromo Alapítványról bővebben: cromoalapitvany.hu

A Cromo A Facebook-on

Címkék

#actnow (2) #aktív állampolgár (1) #clarinet (3) #DEARprojects (25) #demokrácia (1) #kepekavegekrol (6) active citizenship (1) actnow (2) aktív állampolgárság (3) áldozattá válás (1) állampolgári tanács (8) állampolgárság (1) amif (37) anyaklub (2) AR (4) bemutatkozás (2) bevándorlók (1) bűnmegelőzés (1) cardiff (1) citizenship (1) civil (1) civilszektor (1) civilszervezet (1) clarinet (36) clarinetproject (37) covid (3) crestart (1) cromo sztori (2) demokrácai (1) demokrácia (11) digitális kompetencia (1) együttműködés (13) előítélet (11) érdekképviselet (1) értelmi fogyatékosok (3) facilitálás (2) fenntartható (1) fiatalok (5) fogyatékkal élők (1) forint (1) határmenti történetek (10) kampány (17) kepekavegekrol (22) kezdeményezés (2) klímaváltozás (4) klímavédelem (4) kőkemény (1) kommunikáció (7) közösség (43) közösségfejlesztés (37) kulcskompetencia (1) kultúra (16) kulturális válság (1) lampedusa (1) local democracy (1) london (1) menekült (19) millenniumi célok (1) minőségfejlesztés (1) mitoszirtok (3) munkanélküliség (4) nemzetközi (1) nemzetközi tréning (2) nyilvánosság (2) önkormányzat (24) önkormányzatok (28) önsegítő csoport (3) pályázat (17) partnerség (2) power and people (1) project (20) projekttalálkozó (2) részvétel (4) roma (5) snapshotsfromtheborders (28) storytelling (1) svájc (1) szegénység (5) szervezetfejlesztés (2) szolidaritás (2) szuggesztív (1) születésnap (2) tanulási nehézség (1) tréning (12) trening változás szegénység (1) ukrajna (3) útinapló (5) vízimentés (1) youthmythbusters (3) Címkefelhő
süti beállítások módosítása