Kettőt fizet, egyet kap?!

Aki civil szervezetekben mozog és mostanában pályázatokat ír, tudja, hogy az EPER és a Wekerle nem csak gyümölcs és egy volt miniszterelnök, hanem az elektronikus pályázatkezelő rendszer és egy pályázatkezelő szervezet nevei, amin keresztül kormányzati támogatásokhoz juthatnak a működésük és a programjaik megvalósítására a civil szervezetek.

Az eper a piacon sincs ingyen, és mint Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszer is fizetni kell a használatáért. Elméletileg elég egy évben egyszer, de gyakorlatban egyszer kérnek háromezer forintot, egyszer meg nyolcezer forintot, attól függően, hogy milyen típusú pályázaton indulsz.

Jó gazdálkodó módjára feltettük a kérdést a megadott telefonszámon, hogy ki lehetne-e pótolni a háromezret nyolcra egy ötezres befizetésével. Igen. Hangzott a válasz. Remek – gondoltuk, egészen a következő telefonos kérdés feltevéséig, amikor a biztonság kedvéért visszatértünk a már megválaszolt regisztrációs díj kérdésére, mivel más volt a telefon végén. Ő már nem hagyta jóvá a kipótlás lehetőségét. Az utalás már megtörtént, mit lehet tenni, beadtuk a pályázatot és vártunk a kedvező elbírálásra.

Az alapkezelőtől kaptunk egy értesítést, hogy hibát találtak: az ötezer forintot nem tudja kezelni a rendszer, ezért fizessünk be nyolcat, ők meg visszautalnak ötöt. Logika ide vagy oda, no meg hiába vagyon írva, hogy csak egyszer kell fizetni évente, az EPER-ért akár kétszer is lehet fizetni, ha pályázatokról van szó.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://gyakoroljuk.blog.hu/api/trackback/id/tr384496797

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Cromo Alapítvány #közösségszervezőerő

Helyi demokrácia, és állampolgári részvétel a gyakorlatban. Kicsi optimizmus, némi megelőlegezett bizalom mindannyiunk részéről, néhány egyszerű módszer, és működik! A Cromo Alapítványról bővebben: cromoalapitvany.hu

A Cromo A Facebook-on

Címkék

#actnow (2) #aktív állampolgár (1) #clarinet (3) #DEARprojects (25) #demokrácia (1) #kepekavegekrol (6) active citizenship (1) actnow (2) aktív állampolgárság (3) áldozattá válás (1) állampolgári tanács (8) állampolgárság (1) amif (37) anyaklub (2) AR (4) bemutatkozás (2) bevándorlók (1) bűnmegelőzés (1) cardiff (1) citizenship (1) civil (1) civilszektor (1) civilszervezet (1) clarinet (36) clarinetproject (37) covid (3) crestart (1) cromo sztori (2) demokrácai (1) demokrácia (11) digitális kompetencia (1) együttműködés (13) előítélet (11) érdekképviselet (1) értelmi fogyatékosok (3) facilitálás (2) fenntartható (1) fiatalok (5) fogyatékkal élők (1) forint (1) határmenti történetek (10) kampány (17) kepekavegekrol (22) kezdeményezés (2) klímaváltozás (4) klímavédelem (4) kőkemény (1) kommunikáció (7) közösség (43) közösségfejlesztés (37) kulcskompetencia (1) kultúra (16) kulturális válság (1) lampedusa (1) local democracy (1) london (1) menekült (19) millenniumi célok (1) minőségfejlesztés (1) mitoszirtok (3) munkanélküliség (4) nemzetközi (1) nemzetközi tréning (2) nyilvánosság (2) önkormányzat (24) önkormányzatok (28) önsegítő csoport (3) pályázat (17) partnerség (2) power and people (1) project (20) projekttalálkozó (2) részvétel (4) roma (5) snapshotsfromtheborders (28) storytelling (1) svájc (1) szegénység (5) szervezetfejlesztés (2) szolidaritás (2) szuggesztív (1) születésnap (2) tanulási nehézség (1) tréning (12) trening változás szegénység (1) ukrajna (3) útinapló (5) vízimentés (1) youthmythbusters (3) Címkefelhő
süti beállítások módosítása